Exkurzia z chémie

Exkurzia z chémie - Vodárenské múzeum, ostrov Sihoť

7.mája 2019 triedy 7.A, 7.B, 8.A a 8.B  prežili krásne dopoludnie vo Vodárenskom múzeu v Bratislave - špecializovanom technickom múzeu s hlavným zameraním na vodárenstvo s celoslovenskou pôsobnosťou. Múzeum je umiestnené v historických priestoroch pôvodnej čerpacej stanice v Karlovej Vsi. Po prehliadke žiaci prešli na ostrov Sihoť. Na ostrove Sihoť sa nachádza vysunutá expozícia Vodárenského múzea. Pozostáva z prvej elektrickej čerpacej stanice, ktorá bola postavená v rokoch 1910-1912 v podzemí zámočku, tunela, ktorý vedie z čerpacej stanice popod Karloveské rameno Dunaja a prvej studne postavenej v roku 1884. Žiaci si touto exkurziou prehĺbili poznatky o vode, ktoré sa naučili na hodinách chémie.