Prezentácia športu Kin - ball

 
Nikdy ste o ňom nepočuli, nikdy ste ho nevideli, nikdy ste sa s ním nestretli a predsa existuje. Nie, nie je to Yeti, ale nový kolektívny šport na Slovensku, jedným slovom Kin – ball. Dňa 28.septembra 2017 sa uskutočnila na našej škole prezentácia tohto športu.

V posledných rokoch si Kin – ball po celom svete získava stále nových a nových priaznivcov a tak naša škola nemohla ostať pozadu.

Hovoríte si, že tých kolektívnych športov je už veľa a načo nám je ďalší? V čom je teda Kin – ball výnimočný a prečo ho hrať?

Kin – ball vznikol v roku 1986 v Kanade ako súčasť telovýchovného programu kanadskej vlády  na zmiernenie dopadu civilizačných chorôb a zapojenie sa mladých ľudí do nejakej športovej aktivity. Odvtedy počet jeho priaznivcov neustále vzrastá a momentálne sa pohybuje niekde pri 6 miliónoch. Slovo kin – ball je tiež akronym zložený zo začiatočných písmen latinského slova KINESIS – pohyb a anglického slova BALL – lopta.

Tento šport sa odlišuje od ostatných hlavne tým, že na hracej ploche hrajú naraz tri mužstvá, v každom sú 4 hráči, hrá sa s ľahkou loptou s priemerom 1,22 metra a váhou 1 kg, ktorá je na ihrisku jednoducho „neprehliadnuteľná“. 

Naším cieľom je zaviesť túto hru na našej škole. Veríme, že žiaci budú mať záujem zapájať sa do nej a obohatia sa tak o nové zážitky z kolektívnej hry.

 

Fotogaléria: Prezentácia športu Kin-ball