Lampiónový sprievod obcou k 100.výročiu vzniku ČSR

Lampiónový sprievod sa tento rok konal 6.novembra 2018, už druhýkrát po veľkom úspechu pred rokom. Pochody so zažatými lampiónmi v rukách si pamätajú najmä tí starší ešte z dôb minulých. V súčasnosti je to o zábave, o čare, ktoré prinášajú zažaté lampióny našim deťom, o ich rozžiarených očkách...

Nielen malí, ale aj veľkí  sa po zotmení stretli na školskom dvore. V rukách detí boli vidieť lampióny všelijakých farieb a tvarov. Spoločne všetci vyšli do uličiek našej dedinky. Zažaté lampióny boli akoby nositeľmi svetla a tepla. "Svetlonos" zvestuje koniec leta a začiatok vlády zimy. Prichádza zimný čas, kedy počas dlhých zimných večerov plamienok sviečky symbolizuje teplo domova. Užívajme si tento krásny čas.