Projekt Hovorme o jedle 2018

V dňoch 17.10. - 19.10.2018sa na našej škole uskutočnili aktivity zdravej výživy v rámci projektu Hovorme o jedle. Žiaci sa dozvedeli veľa nových informácií o rôznych potravinách - obilninových, mliečnych, mäsových, o dôležitosti ich bezpečného skladovania a varenia. Počas aktivity Jedz a hýb sa si mohli ôsmaci vyrátať denný príjem kalórií podľa ich váhy a zistili aké cvičenie spaľuje efektívne prijatú energiu. Motiváciou, ako správne cvičiť, pre nich bolo aj pozretie videí s rôznymi cvikmi. Pre prváčikov bola veľkým zážitkom exkurzia na poľnohospodárske družstvo, kde videli kŕmenie kravičiek a ich dojenie, pomáhali pri kŕmení teliatok a videli dokonca aj tej noci narodené novorodeniatka.
Žiaci našej školy sa aj aktívne zapojili do vytvárania zdravej desiaty v triedach podľa tém, na ktorej si určite pochutili.