Svetový deň zvierat

4.október - Svetový deň zvierat

Dňa 4. a 5.10.2018 sa na našej škole uskutočnila zbierka na pomoc zvieratám, konkrétne psíkom v senickom útulku Cerberus. Podarilo sa nám vyzbierať 175€, ktoré sme osobne odovzdali správcovi útulku. Pomôžeme tak psíkom, ktorí si ešte nenašli nového majiteľa. Za vyzbierané peniaze zabezpečia pracovníci útulku psíkom krmivo, misky, deky na zimu a veterinárnu starostlivosť. Všetkým, ktorí prispeli veľmi pekne ďakujeme a tešíme sa, že sa pripojili k myšlienke ochrany zvierat.

Informácie o útulku je možné získať na : https://www.utuloksenica.sk/

Ako každý rok, i teraz si ľudia na našej zemi pripomínajú Svetový deň zvierat. Zvieratá sú súčasťou a krásou života na tejto planéte, život bez nich si už len ťažko vieme predstaviť.

Svetový deň zvierat - World Animal Day (WAD) bol ustanovený na Európskej konferencii ekológie vo Florencii v roku 1931.

Organizácie zamerané na ochranu zvierat a jednotlivci každoročne pripravujú podujatia, ktorými sa snažia naplniť poslanie tohto dňa.

Vopred vám ďakujem za podporu a pripojenie sa k myšlienke ochrany zvierat.