Výlet 3.A a 3.B

V obci Smolenice, neďaleko  Smolenického zámku na úpätí Malých Karpát a kúsok od najvyššieho vrchu Záruby, sa nachádza Včelovina.  Ponúka nielen príjemné prostredie, ale aj ochutnávku výrobkov z medu, prezrádza tajomstvá výroby medoviny a pre deti zážitkovo-náučné exkurzie. 

Takejto exkurzie sa zúčastnili aj naši žiaci 3.ročníka. 18.6.2019 vlakom docestovali do Smoleníc. Vo Včelovine im fundovaný sprievodca umožnil spoznať svet včiel. Okrem sladkej ochutnávky medov ich čakala zážitková prechádzka po včelárskej záhrade. Zoznámili sa s množstvom kvetov a rastlín súvisiacich s včelárstvom, prezreli si viacero umelecko-náučných exponátov a nahliadli do práce včelára a života vo včelom úli. Prednáška bola spojená s tvorivou dielňou, kde si každý vytvoril vlastnú dekoračnú sviečku zo včelieho vosku. 

Žiaci príjemný letný deň ukončili sladkou zmrzlinou a cestou domov si vo vlaku vymieňali zážitky z celého dňa.