Do školy na bicykli

Bicykle a žiaci našej školy jednoducho patria k sebe. Každoročne už po niekoľko rokov sme úspešní v celonárodnom projekte Do školy na bicykli. Vyzvali sme všetkých žiakov i zamestnancov našej školy, aby počas dní 21.9-02.10.2020 chodili do školy na bicykli. Samozrejme, aby sme povzbudili žiakov v pravidelnom dochádzaní na bicykli - pripravili sme im kartičku Petra Sagana. Počet cyklistov sme sčítali a odoslali a už budeme len čakať na výsledok súťaže.   Fotky našich plných cyklostojanov pravidelne uverejňujeme na našej stránke i na stránke projektu. Súčasný zdravý životný štýl je úzko spätý s pohybom a pohyb to je aj bicyklovanie. Vedia to i ostatné školy a preto je stúpajúci trend prihlásených škôl v tomto projekte. Aby sme boli i naďalej úspešní v narastajúcej konkurencii, bolo potrebné vymyslieť niečo nové, pútavé a netradičné. Využili sme priestory futbalového ihriska a na ňom sa v jedno pekné slnečné dopoludnie roztiahol veľký "bicyklový had". Žiaci prvého i druhého stupňa, ale i ostatní zamestnanci školy sa tak pospájali do takmer 220 m dlhého hada (spolu 188 bicyklov), ktorý dokumentuje, že do školy i naďalej jazdíme na bicykli bez ohľadu na počasie. Pre žiakov to bol veľký zážitok, lebo vidieť za sebou toľko bicyklov sa nenaskytne každý deň :-) A ešte väčšia radosť bola... keďže "hadík" sa vytvoril počas vyučovania :-) Pozrite sa, ako sme sa tešili, že sme vytvorili taký dlhý pás tvorený bicyklami! Zaslúžime si "lajky", však? Ďakujeme

Druhou aktivitou bol cyklovýlet do okolia obce s využitím outdoorového prostredia - cykloturistických chodníkov v okolí našej obce, CHKO Záhorie. Podmienkou bola chuť si zašportovať, mať bicykel v dobrom technickom stave, povinnú cyklistickú výbavu a dobrú výdrž. Skupinka žiakov 8. a 9.ročníkov absolvovali vyše 50 kilometrovú cyklotúru spred školy až do Prieval. Naši žiaci ukázali, že im nerobí problémy zvládnuť malú technickú poruchu bicykla - defekt a bez problémov s dostatočnou výbavou spolužiakov bicykel znovu spojazdnili. A tí, čo nevedeli opraviť doteraz defekt, sa poučili výkladom od skúsených spolužiakov :-) Cyklotúra sa konala za veľmi príjemného počasia. Zdolaním tejto trasy sme podporili športovú a pohybovú aktivitu nielen zúčastnených žiakov. Odmenou pre žiakov bol obed v reštaurácii.

A prečo my "Búrania" jazdíme do školy na bicykli? Pretože je to pre nás úplne normálne a bežné :-) 

Pevne veríme, že naši žiaci budú aj naďalej chodiť na bicykli do školy, pretože všetci vieme, že bicyklovanie je zdravé, rýchle a neznečisťuje životné prostredie.