Veselo varíme, pečieme a tvoríme

Záujmové útvary, ktoré navštevujú žiaci našej školy, majú pestrú činnosť. Žiaci na krúžky chodia s radosťou, zúčastňujú sa ich pravidelne a vo veľkom počte. O tom svedčí i záujem detí o krúžok VARENIE, PEČENIE, TVORENIE, ktorý funguje od začiatku šk. r. roka 2019/2020. Krúžok navštevujú chlapci a dievčatá od II. po VIII. ročník a prostredníctvom jednoduchých činností sa učia novým pracovným postupom, pri ktorých si zdokonaľujú svoju zručnosť potrebnú pre bežný život.

Čo už všetko navarili, napiekli a vytvorili? V mesiaci október to boli nepečené kokosové guľky a výborná vajíčková nátierka. Z varených vajíčok žiaci dokázali vyrobiť lákavé občerstvenie na párty alebo oslavu. Ďalším výrobkom bol praktický prívesok na kľúče alebo tašku, zhotovený z priadze a bavlniek. V mesiaci november žiaci modelovali a tvorili ozdoby a magnetky zo samotvrdnúcej hmoty, ktoré natierali, lakovali a rôzne zdobili. Na záver stretnutia ochutnali exotické čaje a nápoje. Adventné obdobie bolo plné voňavých medovníkov, na ktoré si chlapci a dievčatá pripravili cesto, sami si ich upiekli a potom krásne ozdobili polevou. Samozrejme, že im všetkým nesmierne chutilo! Najkrajšie medovníky boli určené na vianočnú tržnicu a pre klientov DD v našej obci. Deti dokázali vyrobiť taktiež netradičné ozdoby na vianočný stromček z orechových škrupín a kávových zŕn. Na prvom stretnutí v novom roku sa na krúžku vyrábalo vizovické pečivo, ktoré je síce nejedlé, ale veľmi trvácne a výtvory z neho zostanú deťom na pamiatku.

V druhom polroku malých kuchárov ešte čaká príprava palaciniek a lievancov, výroba kraslíc, aranžovanie kytíc a veľa zaujímavých aktivít. Krúžok VARENIE, PEČENIE, TVORENIE poskytuje žiakom nielen možnosť naučiť sa mnohému užitočnému, ale najmä zmysluplne využiť voľný čas spolu s kamarátmi.