Maxištrúdľa

V rámci týždňa ,,HOVORME O  JEDLE", ktorý prebieha na celom Slovensku od 14.10. do 18.10.2019 (pod záštitou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR), sa žiaci našej školy pokúsili vytvoriť MAXIŠTRÚDĽU - závin z kysnutého alebo lístkového cesta s orechovou alebo jablkovo-orechovou náplňou.

Do projektu sa zapojilo 125 žiakov I. a II. stupňa, ktorí vytvorili MAXIŠTRÚDĽU s celkovou dĺžkou 55 m a 73 cm.

Štrúdľa bola zložená zo 166 častí a po zmeraní si na nej žiaci pochutnali spoločne vo svojich triedach. Každý súťažiaci bude odmenený samolepkou s logom súťaže.

Ďakujeme žiakom, rodičom a starým rodičom, ktorí takto podporili našu školu!

Taktiež ďakujeme sponzorom za spoluprácu pri podpore projektu - pánovi Jánovi Dobiašovi za vytlačenie samolepiek s logom súťaže a pani Zdenke Barešovej za štrúdle.