Súťaž o NAJKRAJŠIE VALENTÍNSKE SRDIEČKO

Dňa 14. februára 2020 sme si na našej škole pripomenuli sviatok sv. Valentína - kňaza, ktorý tajne sobášil zaľúbencov. I napriek tomu, že sviatok zaľúbených je určený najmä pre dospelých, ústredný symbol lásky - SRDCE - poznajú určite všetky deti. Naši žiaci prišli v tento deň ,,srdiečkovo" oblečení, navzájom sa obdarovávali malými darčekmi a taktiež mali možnosť zapojiť sa do súťaže o NAJKRAJŠIE VALENTÍNSKE SRDIEČKO.

V tomto školskom roku súťažiaci vytvorili 183 srdiečok z papiera, textilu alebo odpadového materiálu. Žiaci z 1.A vyrobili ,,Srdiečkový strom", druháci z 2.A a 2.B do súťaže prispeli zapichovačkami a srdiečkami z priadze. Monika Kozlová vytvorila dekoračné srdiečkové obrázky a David Filípek svietniky. Deti zo školského klubu detí zhotovili maxisrdcia, venčeky a netradičné srdiečka z kamienkov, lyžičiek, modelovacej hmoty a gombíkov. Spestrením súťaže boli srdiečkové muffiny od Laury Wolfovej z 2.B, pečená torta od Vivien Lovíškovej z 3.B a srdiečkový langoš od Kamily Kovaničovej zo 6.A. Elizabeth Peltznerová z 5.A vytvorila krásnu darčekovú kazetu s venovaním a Nikol Bilková z 5.A srdiečko z klincov. Do súťaže prispeli taktiež všetci deviataci a svojimi srdiečkami ozdobili paravan na II. stupni.

NAJKRAJŠIE VALENTÍNSKE SRDIEČKO vyrobil René Wallner zo 7.A. Za svoje drevené srdiečko získal diplom, poukážku do kníhkupectva Panta Rhei v hodnote 10,- € a potreby pre výtvarníkov. Ďalších 50 najkreatívnejších autorov bolo odmenených malým darčekom.

Najzaujímavejšie práce vytvorili:

1.A: Lea Gašparíková , Viktória Vaňková , Sofia Balíková, Jakub Šedivý

1.B: Karin Dobiašová ,Tibor Čavojský , Jaroslav Kujovský , Lucia Tománková

2.A: Jakub Keveš, Nelly Orthová, Pavol Cintula, Tamara Šedivá, Gabika Šimková

2.B: Andrej Wolf, Lilien Kováriková,

3.A: Naďa Patvarická, Lukáš Cintula, Adam Černý, Dominik Cintula

3.B: Kristína Hollá, Sabína Šedivá, Kristína Masárová, Lucia Macková

4.A: Jakub Kubinec, Jakub Cák

5.A: Michaela Orgoňová, Danka Wolfová, Petra Šimková, Tamara Biksadská

6.A: Samuel Masár, Adriana Gazárková

8.A: Martin Cák

9.A: Anežka Mizerová, Svetlana Šedivá, Jozef Havír

ŠKD I.: Dominika Matulová, Filip Šedivý, Jakub Špánik, Karin Macková, Markus Marek

ŠKD II.: Patrik Janíček, Milan Gora, Petra Včelková, Natália Havlíčková

ŠKD III.: Olívia Kolláriková, Nina Cáková, Sofia Vajdová, Radka Pittich, Aneta Zavilinská

Poďakovanie patrí všetkým súťažiacim za ich snahu a kreativitu, súťažné práce budú vystavené do 13. marca 2020.