Zelená oáza

ZELENÁ OÁZA - VÝZVA O ZELENÉ MIESTO V TVOJOM OKOLÍ

Žiaci našej školy nezaháľali ani cez letné prázdniny. V rámci projektu Zelená oáza, ktorý každoročne vyhlasuje Slovenská agentúra životného prostredia Banská Bystrica, sa žiačky II. stupňa pokúsili skrášliť prostredie našej školy a súčasne využiť odpadový materiál. Z plastových fliaš vytvorili obrubník pre kvetinový záhon, práchnivé drevené palety im poslúžili ako kvetinová stena a plastovú rúru premenili na zelenú vílu. Dievčatá na minizáhradke pracovali päť dní, pričom sa naučili veľa nového o pestovaní rastlín, vyskúšali si recykláciu využiteľného odpadu (upcycling), ale hlavne sa spoločne zabavili. Ich snaženie z komína školy dokonca pozoroval i zvedavý bocian. Z neatraktívneho kúska školského dvora žiačky vykúzlili naozaj pestrofarebnú oázu, ktorá určite priláka mnoho hmyzu. A práve týmto malým tvorčekom by určite poslúžil HMYZÍ HOTEL, ktorý je možné v rámci projektu Zelená oáza získať ako hlavnú výhru. Uzávierka súťaže je 21. augusta 2020, tak držte palce!

Do projektu sa zapojili: Martina Butašová, Aneta Vachová, Tamara Hladíková, Viktória Vajdová, Gabriela Černáková, Tamara Lasicová, Viktória Pazderová, Laura Butašová, Kamila Kovaničová a štvrtáčka Lucia Macková. Pomáhali taktiež Patrik Benek a Adam Drinka. Kvetinky do minizáhradky venovali rodičia a starí rodičia našich žiakov. Ďakujeme všetkým!