Výstava ovocia, zeleniny a jesenných dekorácií

V dňoch od 21. 9. do 23. 9. 2020 sa v našej škole uskutočnila VÝSTAVA OVOCIA, ZELENINY A JESENNÝCH DEKORÁCIÍ. Do výstavy sa zapojilo 68 žiakov, prevažne z I. stupňa. Svojimi výrobkami prispeli aj deti zo všetkých štyroch oddelení ŠKD a vypestovanými plodmi z vlastných záhrad sa pochválili i naše pani kuchárky a pani upratovačky. Na výstave bolo spolu vystavených 183 misiek s ovocím a zeleninou, naaranžovaných košíkov a jesenných dekorácií z tekvíc, kvetín a lesných plodov. Mnohí kreatívni žiaci svoje exponáty vyrobili z papiera, textilu a odpadového materiálu, ale spestrením výstavy boli i domáce džemy a zaváraniny od Deany Cieslarovej z 1.C a Adama Cieslara z 5.B.

Najzaujímavejšie plody a výtvory: Svietnik od Tamary Tománkovej z 1.A, Tekvicové domčeky od Izabely Drinkovej z 1. B, Jesenná kytica od Jaroslava Kujovského z 2.A, Jesenné jahody od Niny Cákovej z 3.A, Jesenná záhrada so zvieratkami od Natálie Sofkovej z 3.B a Pán Uhorka od Petry Šimkovej zo 6.A. Najväčším plodom bol Maxi zemiak od Gabriela Sekáča z 3.B (vážil 1,10 kg) a najmenšími plodmi boli Extra mini paprika a zemiak od Markusa Marka z 2.A. Práve Markus získal MIMORIADNE ČESTNÉ UZNANIE, pretože jeho mini zelenina dokazuje, že i nedokonalé veci môžu byť zaujímavé a stoja za povšimnutie.

Jesenná výstava nám poskytla nielen estetický zážitok z pestrých farieb a vôní, ale žiaci mali možnosť získať nové informácie o rôznorodosti pestovaných plodov v našich búranských záhradkách. Každý žiak za svoju účasť na výstave dostal ČESTNÉ UZNANIE a sladkú odmenu.

Ďakujeme všetkým žiakom, ktorí sa do výstavy zapojili a taktiež rodičom a starým rodičom za vypestovanie a poskytnutie vystavených plodov. Výstavu krásne naaranžovali žiačky zo 6.A: Nina Gašparová, Tamara Biksadská a Petra Šimková.