Sférické kino

Kino v škole? Áno a dokonca sférické. Viete čo je sférické kino? My, žiaci, už vieme. Je to sférický projekčný systém, ktorý poskytuje deťom nový spôsob vzdelávania, premietanie vo formáte 360˚na kopulu. Keď v našej telocvični vyrástol veľký stan, všetci sme spozorneli. Plní očakávania sme vošli dnu. Žiaci 1.-9. ročníkov si pohodlne ľahli v nafúknutej kupole a nechali sa uniesť do sveta - vesmíru, života stromov, medzi mraky na oblohe, zvieratá v lese či ľudského tela. V krátkom okamihu sme boli akoby postavami animovaných filmov. Sférické kino je jedinečné v tom, že deti sa stali akoby priamym účastníkom deja. Bol to nezabudnuteľný zážitok nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Bol to nový zážitok, za ktorý ďakujeme vedeniu našej školy.