Lampiónový sprievod

Lampiónový sprievod sa tento rok konal 24.októbra 2019, už tretíkrát po veľkom úspechu z predošlých rokov. Pochody so zažatými lampiónmi v rukách si pamätajú najmä tí starší ešte z dôb minulých. V súčasnosti je to o zábave, o čare, ktoré prinášajú zažaté lampióny našim deťom, o ich rozžiarených očkách...
Nielen malí, ale aj veľkí sa po zotmení stretli na školskom dvore. V rukách detí boli vidieť lampióny všelijakých farieb a tvarov. Spoločne všetci vyšli do uličiek našej dedinky. Zažaté lampióny boli akoby nositeľmi svetla a tepla. "Svetlonos" zvestuje koniec leta a začiatok vlády zimy. Prichádza zimný čas, kedy počas dlhých zimných večerov plamienok sviečky symbolizuje teplo domova. Užívajme si tento krásny čas.

Na tento deň si žiacka školská rada pripravila pre žiakov súťaž "Najkrajšia tekvička". Tekvičky boli nádherné, žiaci preukázali svoju fantáziu, tvorivosť a šikovné rúčky. Zároveň veľmi pekne ďakujeme za pomoc rodičom, ktorí výdatne pomohli svojim deťom.

Vyhodnotenie bolo nasledovné:
1.stupeň