Exkurzia Brno 4.r.

Žiaci 4. ročníka sa zúčastnili dňa 12.12.2019 exkurzie do Hvezdárne a planetária v Brne, kde sa zoznámili s planétami našej slnečnej sústavy a niektorými z ich mesiacov. Videli program Cesta slnečnou sústavou v 2D. Následne sa presunuli do VIDA centra, kde sa hravou formou zoznámili s vedeckými pokusmi a zároveň si ich mohli vyskúšať na vlastnej koži. Absolvovali dva programy a to Farby okolo nás a Mikrohrdinovia. V tomto centre sa zúčastnili aj programu Detonátor, kde sa dozvedeli o rôznych druhoch detonácie s ozajstnými výbuchmi. V priebehu návštevy si vyskúšali rôzne expozície ako Planéta, Civilizácia, Človek, Mikrosvet a Detské science centrum. Žiakom sa veľmi páčilo, veľa vecí sa naučili a zažili kopec zážitkov.